Samsung zaprzecza plotkom o rozmowach z Lenovo

| Ciekawostki
401K, CC

W ubiegłym tygodniu pojawiły się plotki, jakoby Samsung prowadził z Lenovo rozmowy w sprawie sprzedaży chińskiej firmie swojego wydziału produkującego pecety. Wedle pogłosek firmy miały od miesięcy prowadzić rozmowy w tej sprawie i nie osiągnęły porozumienia satysfakcjonującego obie strony.

Przedstawiciele Samsunga, w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy serwisu ZDNet, zaprzeczyli plotkom i stwierdzili, że firma nie ma zamiaru pozbywać się produkcji pecetów. Pomimo tego, że w 2014 roku Samsung pozbył się swojego europejskiego wydziału pecetów, koreański koncern nie jest jeszcze gotowy, by całkowicie wycofać się z rynku komputerów osobistych.

W międzyczasie pojawiła się kolejna informacja, jakoby amerykańska firma Elliott Management dążyła do podziału Samsunga, w ramach którego Samsung Electronics stałby się holdingiem obejmującym wszelkie działania operacyjne. Analitycy zgadzają się, że takie działanie uprościłoby strukturę koncernu i zapewniło większe korzyści udziałowcom. Trudno jest nie zgodzić się z logiką Elliot Management. Prostsza struktura przyniosłaby z pewnością wiele korzyści - mówi David Smith z Aberdeen Asset Management Asia.
Samsung zwołał spotkani, na którym zostanie omówiona propozycja zmiany struktury koncernu. Samsung Electronics to okręt flagowy Samsung Group, w skład którego wchodzą wydziały zajmujące się telewizorami, pecetami, tabletami, drukarkami, smartfonami, urządzeniami konsumenckimi, dyskami SSD oraz półprzewodnikami.

Samsung Lenovo pecet sprzedaż