Wkrótce SP1 beta dla Visty

| Technologia
Microsoft

Microsoft ogłosił, że w przyszłym tygodniu pojawi się wersja beta Service Packa 1 dla systemu Windows Vista. Udostępnienie SP1 powinno pomóc spopularyzować Vistę.

Service Pack oczekiwany był od momentu pojawienia się nowego OS-u. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft zebrał wystarczającą ilość informacji, które pozwoliły zidentyfikować najpoważniejsze niedociągnięcia Visty. Wiele przedsiębiorstw z góry założyło, że nie będzie stosowało systemu Vista do czasu opublikowania pierwszego Service Packa. Dlatego też Microsoft ma nadzieję, że udostępnienie SP1 pozwoli mu zwiększyć sprzedaż.

Na ten moment firma będzie musiała jednak poczekać, gdyż, jak wspomnieliśmy wcześniej, za kilka dni pokaże wersję beta. Wersja RTM (Ready To Manufacture – gotowy do produkcji), pojawi się najprawdopodobniej w listopadzie po czteromiesięcznych testach wersji beta. W tym samym czasie spodziewana jest premiera systemu Windows Server 2008.

Eksperci spodziewają się, że wraz z SP1 Microsoft poprawi usługę Desktop Search, przyspieszy kopiowanie plików i zamykanie systemu, udostępni wsparcie dla technologii SD Advanced Direct Memory Access (przyspiesza pracę systemu i odciąża procesor). Vista będzie obsługiwała też system plików ExFat przeznaczony dla pamięci flash, ma sprawniej obsługiwać szyfrowanie dysków twardych oraz współpracować z EFI.

Service Pack 1 Windows Vista Microsoft