Użytkownicy Snow Leoparda tracą dane

| Technologia
Apple

Użytkownicy nowego systemu operacyjnego Apple'a - Snow Leoparda - skarżą się na błąd, który prowadzi do utraty danych. Błąd ujawnia się najprawdopodobniej wówczas, gdy użytkownik ma założone konto gościa przed zaktualizowaniem systemu do Snow Leoparda.

Ponad 100 użytkowników systemu Apple'a poinformowało na grupach dyskusyjnych, że gdy po aktualizacji do Snow Leoparda najpierw zalogowali się na konto gościa, a następnie się z niego wylogowali, odkryli, że ich podstawowy profil - konto użytkownika - został całkowicie zresetowany do ustawień fabrycznych. Wszystko wskazuje na to, że jeśli po aktualizacji do Snow Leoparda najpierw zalogujemy się do profilu gościa, to system potraktuje konto użytkownika jak konto gościa i usunie z niego wszelkie ustawienia i pliki osobiste.

Ci, którzy wcześniej wykorzystali narzędzie Time Machine do wykonania kopii zapasowych, mogą odzyskać utracone dane. W innych wypadkach jest to najprawdopodobniej niemożliwe.

Apple informuje, że do utraty danych dochodzi bardzo rzadko. Firma pracuje nad odpowiednią łatą. Tymczasem radzi użytkownikom, by usunęli z systemu konto gościa i, jesli go potrzebują, założyli je ponownie, ale już korzystając ze Snow Leoparda.

Snow Leopard Apple dane