Pięć nazwisk na liście następców Ballmera?

| Technologia
Microsoft

Reporterzy Reutera dowiedzieli się, że Microsoft skrócił listę potencjalnych następców Steve'a Ballmera do mniej więcej pięciu osób. Mają się na niej znajdować obecny dyrektor Forda Alan Mulally, były szef Nokii Stephen Elop oraz co najmniej trzech obecnych pracowników Microsoftu. Jednym z nich jest były szef Skype'a wiceprezes Microsoftu Tony Bates, drugim Satya Nadella, szef wydziału Cloud and Business Product.

Niedawno Steve Ballmer ogłosił, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy odejdzie z Microsoftu. Koncern powołał wówczas specjalny komitet, który zajmuje się poszukiwaniem następcy Ballmera. Początkowo pod uwagę brano około 40 kandydatów. Teraz listę skrócono do około 5 osób. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że komitet rozmawiał już wstępnie z Elopem, który zostanie pracownikiem Microsoftu po przejęciu od Nokii wydziału produkcji telefonów komórkowych, oraz z Mulallym. Podobno początkowo ten drugi nie był zainteresowany, jednak w ciągu ostatnich tygodni miał zmienić zdanie.

Reuter twierdzi, że nazwisko następcy Ballmera poznamy dopiero za kilka miesięcy. Wcześniejsze doniesienie mówiły, że może on zostać wyłoniony jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Steve Ballmer Microsoft następca Mulally Elop Bates Nadela