Toshiba i Samsung przestały produkować napędy optyczne

| Technologia
Lite-On

Toshiba Samsung Storage Technology (TSST) przestała produkować napędy optyczne. Informację taką potwierdziły redaktorom serwisu KitGuru dwa niezależnie źródła z firm współpracujących z TSST na rynku napędów optycznych. Decyzja giganta - firmy będącej połączeniem Toshiby i Samsunga - oznacza z jednej strony kłopoty dla współpracujących przedsiębiorstw, z drugiej zaś, że jedynym producentami napędów optycznych pozostają LG oraz Liteon. TSST do końca roku wyprzeda swoje zapasy magazynowe i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na rynku pozostanie jedynie dwóch graczy.

Początkowo dziennikarze usłyszeli, że i Liteon rezygnuje z produkcji napędów optycznych. Mike Huang, dyrektor ds. sprzedaży Liteona, pytany o sytuację na rynku, potwierdził, że od połowy kwietnia TSST nie produkuje już napędów. Dodał, że jego firma otrzymała olbrzymią liczbę nowych zleceń i jej fabryka pracuje na pełnych obrotach. Będziemy agresywnie działali na rynku napędów optycznych, by mieć w nim 50% udziałów - zapewnił Huang.

Decyzja o wycofaniu się z rynku napędow optycznych może być podyktowana kłopotami finansowymi. Niedawno TSST oznajmiła, że szuka ochrony przed wierzycielami, gdyż przeżywa kłopoty. Niewykluczone, że przedsiębiorstwo przechodzi restrukturyzację mającą uchronić je przed bankructwem.

TSST napęd optyczny LG Liteon