Hakerzy wyłączyli stację telewizyjną

| Bezpieczenstwo IT
simonok, sxc.hu

Francuska stacja TV5Monde, której sygnał jest odbierany w 200 krajach, padała ofiarą potężnego ataku hakerskiego. W jego wyniku wszystkie 11 kanałów stacji zostało wyłączonych. Cyberprzestępcy wyłączyli też witryny i sieci społecznościowe stacji.

Na witrynach społecznościowych stacji umieszczono informację wspierającą terrorystów z Państwa Islamskiego oraz dokumenty, które mają podobno ujawniać dane na temat krewnych francuskich żołnierzy walczących z ISIS.

Jeden z menedżerów TV5Monde przyznał, że wskutek ataku awarii uległ cały system IT stacji, pracownicy utracili dostęp do e-maili i musieli prosić przedstawicieli Twittera oraz Facebooka o ponowne udostępnienie im profili założonych przez stację na serwisach społecznościowych.

Przed kilkoma dniami FBI ostrzegało użytkowników Wordpressa przed rosnącą liczbą ataków ze strony sympatyków ISIS. Jednak, w przeciwieństwie do akcji wymierzonej w TV5Monde, ataki na witryny Wordpressa są mało zaawansowane i zwykle wykorzystują dziury we wtyczkach.

TV5Monde ISIS haker cyberprzestępca