Toshiba wyprzedaje kolejne części firmy

| Ciekawostki
Toshiba

Wygląda na to, że sprzedaż wydziału produkcji pamięci NAND nie załatwi wszystkich problemów Toshiby. W mediach pojawiły się informacje, jakoby japoński koncern przymierzał się też do sprzedaży wydziału produkcji telewizorów. Wśród zainteresowanych zakupem są turecki producent urządzeń domowych Vestel oraz chińska Hisense Group.

Toshiba już od pewnego czasu przeżywa kłopoty finansowe, a ostatnio jej sytuacja uległa gwałtownemu pogorszeniu, gdy należąca do niej działająca na rynku energii atomowej amerykańska Westinghouse Electric złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie bankructwa.

Najprawdopodobniej oferty na wydział produkcji TV będą składane już w najbliższym czasie. Toshiba zapewne chciałaby zakończyć transakcję przed końcem marca 2018 roku, kiedy to kończy się rok podatkowy.

Po wyjściu w 2015 roku na jaw skandalu księgowego, Toshiba przeprowadziła restrukturyzację. Doszło do połączenia działów rozwoju i sprzedaży telewizorów w Japonii, a za granicą skupiono się na licencjonowaniu ich produkcji. Wspomniany już Vestel to producent telewizorów Toshiby na Europę.

Toshiba sprzedaż telewizor