Ładowarka w stroju kąpielowym

| Ciekawostki
Raimond Spekking

Padnie czy nie padnie, a może wziąć ze sobą ładowarkę, w końcu zawsze gdzieś znajdzie się kontakt. A może skorzystać z chwil spędzanych w samochodzie w godzinach szczytu? Wychodząc na basen czy na plażę, współczesna kobieta już nie musi drżeć na myśl o wyczerpującej się baterii telefonu komórkowego. A wszystko dzięki owocom współpracy dwóch firm: Triumph International (światowej sławy producenta bielizny i strojów kąpielowych) i Conergy (producenta ogniw fotowoltanicznych).

Strój kąpielowy Solar Swimsuit, bo o nim mowa, wytwarza dostatecznie dużo energii, by można było zasilić telefon komórkowy, odtwarzacz MP3 czy inne urządzenia przenośne. Pod warunkiem jednak, że korzystają ze złącza USB, bo taką właśnie wtyczkę przymocowano do tkaniny.

Pokazy mody bieliźnianej Triumph Fashion Cup są inspirowane różnymi wydarzeniami w świecie sportu. W zeszłym roku były to piłkarskie Mistrzostwa Świata, w tym zaś regaty Americas Cup, rozpoczynające się 25 kwietnia w Walencji.

Solar Swimsuit zaprezentowała Gemma Mengual, hiszpańska mistrzyni pływacka. Nie podano ceny stroju, ale chodzą pogłoski, że znajdzie się on w tegorocznej ofercie katalogowej Triumpha. To doskonały moment na rozpoczęcie promocji, ponieważ sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami.

Sam kostium wygląda skromnie, lecz elegancko. Ułożone pasmami malutkie ogniwa słoneczne przypominają większe cekiny.

Prototypy strojów bazujących na podobnym pomyśle tworzono już wcześniej, jednak Solar Swimsuit jako pierwszy trafi na sklepowe półki, a nie do archiwów designerów.

Triumph Fashion Cup urządzenia przenośne Gemma Mengual strój kapielowy Triumph International Conergy bielizna strój kąpielowy ogniwa fotowoltaniczne Solar Swimsuit ładowarka