Zakupy na Twitterze

| Technologia
Twitter

American Express wprowadza usługę umożliwiającą dokonywanie zakupów na Twitterze. Wybrany towar można będzie zamówić pozostawając odpowiedni wpis. Technologia Amex Sync pozwala użytkownikom kart American Express na zsynchronizowanie ich z Twitterem. Można to zrobić łącząc się z sync.americanexpress.com/twitter i dodając tam dane o swojej karcie. Później wystarczy np. wpisać #BuyAmexGiftCard25, by nabyć za 15 USD kartę pozwalającą na dokonanie zakupów o wartości 25 dolarów. W ciągu 15 minut na koncie użytkownika w zakładce @Connect pojawi się prośba o potwierdzenie i jeśli użytkownik odpisze, transakcja zostanie zrealizowana.

Od jutra na koncie @AmericanExpress w zakładce "ulubione" będą pojawiały się produkty, które można zakupić za pośrednictwem Twittera. Znajdą się wśród nich np. Kindle Fire HD za 150 dolarów czy konsola Xbox 360 4GB z trzymiesięczną subskrypcją usługi Xbox Live za 180 dolarów. Z czasem będzie dodawanych coraz więcej produktów.

Amex Sync to odmiana usługi Card Sync, która wystartowała w ubiegłym roku. American Express informuje, że w przyszłości podobna technologia może trafić też do innych serwisów społecznościowych.

Twitter zakupy American Express