US Air Force zapraszają hakerów do atakowania ich sieci

| Bezpieczenstwo IT
GE Aviation

Amerykańskie lotnictwo wojskowe (US Air Force) zaprasza hakerów do udziału w projekcie „Hack the Air Force”. To inicjatywa w ramach której uczestnicy atakują systemy informatyczne USAF i otrzymują nagrody za znalezienie w nich luk. W projekcie mogą wziąć udział obywatele USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Pierwszy tego typu publiczny projekt rozpoczęto w kwietniu ubiegłego roku, gdy amerykański Departament Obrony ogłosił „Hack the Pentagon”. Wówczas w projekcie wzięło ponad 1400 hakerów, a w ciągu pierwszych 6 godzin organizatorzy otrzymali niemal 200 raportów dotyczących zabezpieczeń. W sumie tytułem nagród wypłacono wówczas 75 000 dolarów. Później, w listopadzie, ogłoszono program „Hack the Army”. Pierwszą lukę znaleziono w ciągu 6 minut od rozpoczęcia programu. Uczestnicy znaleźli wówczas 416 luk, z których 120 było unikatowymi dziurami. Hakerom wypłacono wówczas około 100 000 USD.

Teraz w ślad Pentagonu i US Army postanowiły pójść siły lotnicze. Po raz pierwszy USAF poddaje swoją sieć tak szerokiej ocenie. Hakerzy każdego dnia atakują nasze systemy. Dobrze jest więc poprosić hakerów mających dobre intencje, by się przyjrzeli naszym zabezpieczeniom i – co najważniejsze – by pokazali, w jaki sposób możemy je udoskonalić, mówi Peter Kim, odpowiedzialny w US Air Force za bezpieczeństwo informatyczne.

Proces rejestracji do „Hack the Air Force” rozpocznie się 15 maja na witrynie HackerOne. Projekt potrwa od 30 maja do 23 czerwca.

US Air Force haker Pentagon atak