Pierwszy notebook z technologią SideShow

| Technologia

Oficjalnie ogłoszono powstanie notebooka W5Fe firmy Asus. Jest to pierwsze urządzenie korzystające z nowej technologii Windows SideShow.

Technologia ta, zastosowana w systemie Windows Vista, umożliwia dodanie do notebooków drugiego wyświetlacza. Dzięki niemu, bez konieczności uruchamiania systemu, użytkownik zyskuje dostęp do pewnych podstawowych funkcji OS-u, takich jak kalendarz, poczta elektroniczna, notatnik czy książka telefoniczna. Niewielki ekran posłuży również do grania, przeglądania fotografii, wybrania utworów muzycznych, których chcemy posłuchać czy też użyć go w roli urządzenia nawigacyjnego.

W5Fe wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo (wybrać można jeden spośród pięciu modeli) i chipset 945GM. Użytkownik może skorzystać z pamięci RAM DDR2 taktowanej zegarem o częstotliwości 533 lub 667 megaherców o pojemności do 1536 megabajtów. Do wyboru są dyski SATA o pojemnościach od 80 do 160 gigabajtów. Komputer wyposażono w 12,1-calowy podstawowy wyświetlacz, kamerę internetową o rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz bezprzewodowe technologie 802.11 a/b/g, Bluetooth 2.0 + EDR.

Maszyna korzysta też z trzech złączy USB, wyjścia telewizyjnego, złącza Express Card oraz VGA. Notebook o wymiarach 30,5x22x3,1 cm waży wraz z bateriami 1,7 kilograma i sprzedawany będzie z systemem Windows Vista Premium.

Przekątna dodatkowego wyświetlacza SideShow o wynosi 2,8 cala, a urządzenie wyposażono w pamięć flash o pojemności 1 gigabajta. Pokazuje ono obraz o rozdzielczości 320x240 pikseli.

W5Fe Asus notebook SideShow Intel Core 2 Duo 945GM