Burmistrz-cyberprzestępca

| Ciekawostki
mskogly

Burmistrz 50-tysięcznego miasteczka West New York w stanie New Jersey został aresztowany w związku z podejrzeniem o włamanie na witrynę nawołującą do jego odwołania. Felix Roque i jego 22-letni syn Joseph zostali zatrzymani po tym, jak prawdopodobnie włamali się na stronę RecallRoque i do związanego z nią systemu pocztowego.

Witryna powstała w lutym, a już po kilku dniach Joseph miał włamać się na kilka kont z nią powiązanych i dokonać próby wyłączenia witryny. Jednocześnie jego ojciec nękał i zastraszał osoby, o których wiedział, że mają związki w RecallRoque.

Wybrany przedstawiciel społeczności West New York i jego syn prawdopodobnie włamali się do systemu komputerowego by zastraszyć obywateli, którzy wykorzystywali internet do egzekwowania swoich konstytucyjnych praw do krytyki rządzących - mówi prawnik Paul Fishman.

Sprawa zbulwersowała nie tylko opinię publiczną, ale też... agentów FBI, którzy ją rozwiązywali. To niezwykle frustrujące, że zasoby, które powinny chronić kraj przed cyberprzestępcami atakującymi istotną infrastrukturę cywilną, wojskową czy naukową muszą być wykorzystywane do ścigania urzędnika, włamującego się do komputerów w celu poprawienia swoich notowań - stwierdził agent Michael Ward.

Ojcu i synowi grozi w sumie do pięciu lat więzienia i grzywna do 250 000 dolarów.

West New York Felix Roque włamanie burmistrz