W styczniu zobaczymy Windows 10

| Technologia
Microsoft

Zdaniem serwisu The Verge już w styczniu Microsoft zaprezentuje system Windows 10. Koncern już wcześniej obiecał, że na początku przyszłego roku rozpocznie dyskusję na temat mechanizmów, jakie zaoferuje konsumentom przyszła wersja jego systemu.

Wiadomo, że koncern chce zaprezentować m.in. nowy interfejs dotykowy zwany Continuum. Ci, którzy mieli okazję się z nim zapoznać zauważyli, że Microsoft wziął sobie do serca krytykę związaną z interfejsem Windows 8. Zwracano wówczas uwagę, że interfejs nie jest łatwy w obsłudze jeśli posługujemy się myszką i klawiaturą, a nie ekranem dotykowym. Z drugiej strony użytkownicy przyzwyczajeni do ekranów dotykowych mieli problem z obsługą tradycyjnego interfejsu. Koncern z Redmond zapewnia, że Continuum powstał z myślą o takich urządzeniach jak Surface Pro 3 czy Lenovo Yoga, gdzie użytkownicy mogą przełączać się pomiędzy ekranem dotykowym a myszą i klawiaturą. Windows 10 będzie wykrywał, czy do komputera podłączona jest klawiatura. Jeśli tak, zapyta użytkownika – o ile wcześniej używał interfejsu dotykowego – czy chce się przełączyć na tradycyjny interfejs.

Podczas styczniowej konferencji Microsoft ujawni też swoje plany dotyczące telefonów i tabletów z systemem Windows, być może przedyskutuje też zmiany w konsoli Xbox One.

Windows 10 Microsoft