Wkrótce koniec wsparcia dla Windows 7

| Technologia
Microsoft

W styczniu przyszłego roku zakończy się główny okres wsparcia dla systemu Windows 7. Okres rozszerzonego wsparcia potrwa do roku 2020.

W czasie głównego okresu wsparcia Microsoft bezpłatnie dostarcza poprawki bezpieczeństwa, poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem oraz różnego typu rozszerzenia czy udoskonalenia systemu. Użytkownicy Windows 7 otrzymają tego typu aktualizacje 13 stycznia przyszłego roku. Po tej dacie bezpłatnie będą dostarczane jedynie poprawki bezpieczeństwa, które po raz ostatni zostaną upublicznione 14 stycznia 2020 roku.

Niektórzy przypuszczają, że w przypadku Windows 7 powtórzy się historia, którą znamy z Windows XP. Ten drugi system był przez lata niezwykle popularny, dlatego też koncern z Redmond przedłużył jego wsparcie, a nawet opublikował jedną poprawkę już po definitywnym zakończeniu bezpłatnego wspierania Windows XP. Tymczasem Windows 7 odniósł większy sukces rynkowy niż jego poprzednik. Na razie jednak ze strony Microsoftu nie nadchodzą żadne sygnały, by firma miała zamiar zmieniać swoją politykę wspierania Windows 7.

Windows 7 wsparcie Microsoft