Nowy Windows już za rok?

| Technologia
Microsoft

Paul Thurrot, prowadzący znanego bloga Supersite for Windows, twierdzi, że w kwietniu przyszłego roku zadebiutuje Windows 9. Zdaniem Thurrota już za trzy miesiące, podczas kwietniowej konferencji Build 2014, Microsoft oficjalnie poinformuje o planach dotyczących nowego systemu operacyjnego, rozwijanego pod nazwą kodową Threshold.

Przyszłoroczny debiut Windows 9 nie powinien być zaskoczeniem. Po tym, jak na następcę Windows XP - Windows Vistę - trzeba było czekać ponad 5 lat Microsoft ogłosił, że kolejne premiery Windows będą miały miejsce co 3-5 lat. Od tamtej pory koncern przyzwyczaił nas do 3-letniego cyklu debiutów. Windows 7 zadebiutował po 34 miesiącach od debiutu Visty, a Windows 8 został udostępniony 26 października 2012, niemal dokładnie po 36 miesiącach od pojawienia się Windows 7.

Jeśli Thurrot ma rację, to debiut Windows 9 nastąpi po 30 miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży Windows 8. To kolejny dowód, jak bardzo Microsoftowi zależy na zatarciu złego wrażenia wywołanego przez Windows 8. Koncern ma nadzieję, że nowy OS spotka się z równie przychylnym przyjęciem co wersja 7.

Thurrot donosi, że koncern z Redmond, chcąc zdystansować się od Windows 8, ma podobno zamiar zaprzestać używania tej nazwy na określenie mało popularnego systemu. Bloger dowiedział się, że jednym z głównych zadań, na których skupią się programiści Microsoftu będzie poprawienie i udoskonalenie wyglądu interfejsu Metro, wykorzystywanego w interfejsie produktów Microsoftu. Podobno koncern planuje trzy edycje milestone przed debiutem gotowego produktu. Nie wiadomo, jak te edycje będą nazywane i czy któraś z nich zostanie upubliczniona.

Windows 9 Threshold Windows 8