Seria produktów dla Visty

| Technologia

Microsoft zaprezentował serię urządzeń peryferyjnych współpracujących z notebookami i komputerami klasy desktop - wiele z nich zawiera funkcje dedykowane systemowi Windows Vista.

Na uwagę zasługują trzy modele klawiatur oraz mysz przeznaczone dla miłośników multimediów. Oprócz cech charakterystycznych dla systemu operacyjnego Windows Vista trzeba zaznaczyć, że każde z nich może pracować również z Windows XP.

Wireless Entertainment Desktop 8000 to bezprzewodowa klawiatura o grubości 2,5 cm wykorzystująca do komunikacji technologię Bluetooth. Współpracuje ona ze stacją dokującą pełniącą rolę ładowarki. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o użyciu z oprogramowaniem Windows Media Center - zaopatrzono ją w przyciski uruchamiające bezpośrednio filmy i muzykę przechowywaną na pececie. Pracę w ciemnym pokoju ma ułatwić podświetlanie klawiatury. Model 8000 wyposażono również w czujnik, który jest w stanie wykryć, czy w jego pobliży znajduje się użytkownik. Jeśli tak nie jest, klawiatura przełącza się w stan czuwania.

Dedykowane Viście przyciski pozwalają szybko nawiązywać połączenia wideo, lub też łatwo uruchamiać spersonalizowaną sekcję „Gadżety", która przypomina zastosowane w Mac OS X aplikacje Widgets. Inne z przycisków pozwolą na szybkie otwarcie menu Start czy komunikatora internetowego.

Wireless Entertainment Desktop 8000 ma kosztować (wraz z bezprzewodową myszą) 250 dolarów.

Wireless Entertainment Desktop 7000 różni się od modelu 8000 brakiem podświetlania oraz innym zasilaniem - zamiast ładowania poprzez stację dokujacą model 7000 czerpie energię z czterech akumulatorów AA (popularnych paluszków). Model 7000 kosztować będzie (wraz z myszą) 150 dolarów.
Obie klawiatury dostępne będą w lutym przyszłego roku.

Wraz z "keyboardem" Microsoft zaoferuje w zestawie mysz Wireless Laser Mouse 8000, którą, jak zapewnia producent, będzie można naładować w 90 minut.

Microsoft przedstawił również zaktualizowaną pod kątem Visty klawiaturę Wireles Laser Desktop 6000.

Windows Vista Microsoft Wireless Entertainment Desktop 8000 Wireless Entertainment Desktop 7000 Wireless Laser Mouse 8000 Windows XP