Vista dla hakerów

| Technologia

Organizator azjatyckiej konferencji hakerów poinformował, że Microsoft ma ujawnić jej uczestnikom szczegóły dotyczące zabezpieczeń systemu Windows Vista.
Taki ruch to część strategii koncernu z Redmond, który chce lepiej przygotować Vistę przed premierą. Firmy produkujące oprogramowanie coraz częściej zwracają się do różnego rodzaju ekspertów o porady dotyczące bezpieczeństwa.

Firmy wiedzą, że naprawianie luk w już udostępnionym oprogramowaniu jest znacznie droższe, niż ich znalezienie i poprawienie podczas pisania programu – mówi Dhillon Andrew Kannabhiran, organizator 6. konferencji Hack In The Box. Znalezienie w gotowym programie niebezpiecznych luk, które z łatwością można było usunąć przed jego wypuszczeniem na rynek, nie wpływa dobrze na wizerunek firmy – dodaje.

Podczas konferencji wystąpią dwaj przedstawiciele Microsoftu. Pierwszym będzie Dave Tamasi, odpowiedzialny za bezpieczeństwo Visty. Opowie on uczestnikom o zabezpieczeniach i wysłucha ich rad oraz sugestii dotyczących dodatkowych rozwiązań, które możnaby zastosować. Drugi, inżynier Douglas MacIver, przedstawi technologię BitLocker Drive Encryption oraz zaprezentuje wykonaną w Microsofcie analizę dotyczącą przyszłych zagrożeń.

BitLocker Drive Encryption ma za zadanie zabezpieczyć dane w przypadku zgubienia lub kradzieży nośnika. Będzie ono dostarczane wraz z wersjami Enterprise i Ultimate systemu Windows Vista. Będzie też obecne w Windows Server Longhorn.

Windows Vista Microsoft haker zabezpieczenia bezpieczeństwo