Yahoo! gotowe do rozmów z Microsoftem

| Technologia

Od czasu zerwania rozmów pomiędzy Yahoo! a Microsoftem cena akcji Yahoo! w ciągu jednej sesji giełdy obniżyła się z 28,67 do 24,37 USD. Dzisiejsza sesja może przynieść kolejne spadki.

Tymczasem Jerry Yang, szef Yahoo!, udzielił Agencji Reutera interesującego wywiadu, w którym nie wykluczył dalszych rozmów z Microsoftem. Yang powiedział: Jeśli oni mają coś nowego do powiedzenia, jesteśmy otwarci... Posłuchamy bardziej niż chętnie.

Dyrektor Yahoo! mówił, że rozmawiał z inwestorami i spotkał się z całym spektrum reakcji, od rozczarowania tym, że do umowy nie doszło, po poparcie działań zarządu.

Na 3 lipca zwołano Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Będzie ono decydujące dla dalszych losów Yahoo!. Właściciele akcji będą bowiem wybierali nowy zarząd. Dużo zależy od tego, czy zgodzą się, by obecni menedżerowie kierowali portalem przez najbliższy rok, czy też powołają nowy zarząd, który będzie bardziej przychylny umowie z Microsoftem.

Bardzo dużo zależy też od reakcji giełdy. Poniedziałkowe spadki cen akcji nie były tak duże, jak się można było tego spodziewać. Może to oznaczać, że akcjonariusze mają nadzieję, iż Microsoft ponownie podejmie negocjacje. Bardzo możliwe, że to, co Yang powiedział dziennikarzom Reutersa, to jedynie wybieg taktyczny, który ma na celu uspokojenie akcjonariuszy i zapobieżenie dużym spadkom. Jeśli uda się przed nimi uchronić, Yang ma spore szanse na zachowanie fotela szefa firmy.

Yahoo! Microsoft Jerry Yang