Zune zagrożeniem dla iPoda?

| Technologia

Z najnowszych badań wynika, że microsoftowy odtwarzacz Zune może stanowić poważne zagrożenie dla iPoda. Firma ABI Research twierdzi, że potencjalni nabywcy odtwarzacza MP3, nawet tacy, którzy już posiadają iPoda, chętniej kupią Zune niż produkt Apple’a.

Firma zapytała 1725 Amerykanów o to, czy mają zamiar w ciągu najbliższych 12 miesięcy kupić odtwarzacz MP3. Z tych, którzy odpowiedzieli twierdząco aż 58% stwierdziło, że wolą Zune’a od iPoda czy jakiegokolwiek innego odtwarzacza.

Wszyscy, którzy stwierdzili, że kupią produkt Microsoftu przyznali, że obecnie używają właśnie iPoda. Jedynie 15% posiadaczy apple’owskiego odtwarzacza stwierdziło, że na pewno nie kupi Zune’a.

Steve Wilson, główny analityk ABI Research uznał, że posiadacze iPodów nie są tak wierni temu produktowi, jak właściciele komputerów Macintosh, którzy przez lata są wierni wybranemu przez siebie producentowi.

Jego zdaniem sukces Microsoftu na rynku odtwarzaczy MP3 będzie zależał od tego, czy koncern Gatesa będzie potrafił przekonać użytkowników, iż jego produkt różni się od oferty konkurencji. Wilson dodał, że w tej chwili takim czynnikiem wyróżniającym nie jest zastosowany w Zune moduł łączności bezprzewodowej. Koncern z Redmond może więc użyć go jako jednego z argumentów.

Zune iPod MP3 Apple Microsoft