Mieli, topi i wydaje obudowy do smartfonów

| Ciekawostki
MyProAction/FB

Licealiści z małego miasta na Sycylii opracowali automat, który dzięki wbudowanym młynkowi i drukarce 3D przekształca plastikowe odpady w obudowy do telefonów komórkowych.

Marco Tomasello, Daniele Caputo, Vincenzo Virruso, Vittorio Maggiore, Toni Taormina i ich nauczycielka Daniela Russo szukali sposobów na większe zaangażowanie młodych w ochronę środowiska. Koniec końców wpadli na pomysł urządzenia MyProAction, które wygląda całkiem jak zwykły automat, tyle że zamiast monet przyjmuje plastikowe butelki i wydaje obudowy do smartfonów.

Gdy pięcioro uczniów zdobyło nagrodę w ogólnokrajowym konkursie AXA Italia Social Impact Award, okazało się, że MyProAction wzbudza zainteresowanie ludzi z całego świata. Jak dotąd powstały 4 prototypy, a młodzi Włosi szukają partnera, by dystrybuować maszynę na szerszą skalę.

Włosi podkreślają, że chodziło im o przenośny kiosk, który można zainstalować gdziekolwiek. By np. umożliwić reklamę różnych produktów, pomyśleli o łączu internetowym/Wi-Fi. MyProAction wyposażono w multimedialny interfejs, dzięki któremu wybiera się z katalogu produktów. Możliwa jest też personalizacja obudowy za pomocą selfie lub zdjęcia przesłanego via Bluetooth. Płatności dokonuje się za pomocą karty lub PayPalem.

automat odpady plastikowe obudowa smartfon licealiści MyProAction Marco Tomasello Daniele Caputo