Nietypowy incydent drogowy

| Ciekawostki
Delphi

Reuter informuje o – prawdopodobnie pierwszym w historii – incydencie drogowym, który niemal zakończył się kolizją dwóch autonomicznych samochodów. Jeden z pojazdów należał do Google'a, drugi był własnością firmy Delphi Automotive. Zdarzenie miało miejsce na San Antonio Road w Palo Alto.

O sprawie informuje John Absmeier, dyraktor laboratorium Delphi, który był pasażerem samochodu przygotowanego przez jego firmę. Gdy wyposażony w lasery, radary i kamery Audi Q5 z Absmayerem na pokładzie próbował zmienić pas, nagle drogę przeciął mu google'owski Lexus RX400h. Samochód Delphi musiał przerwać manewr.

Laboratorium Delphi znajduje się niedaleko siedziby głównej Google'a. Firma testuje swoje technologie na dwóch odpowiednio wyposażonych samochodach Audi. Google testuje ponad 20 pojazdów marki Lexus.

Obie firmy już wcześniej donosiły, że dochodziło do drobnych kolizji pomiędzy ich pojazdami, a samochodami sterowanymi przez ludzi. W większości przypadków ludzie najeżdżali z tyłu na autonomiczne samochody. Winnym kolizji nigdy nie był autonomiczny pojazd.

Tym razem po raz pierwszy w historii mieliśmy do czynienia z niebezpieczną sytuacją pomiędzy dwoma autonomicznymi samochodami.

Google nie komentuje powyższych doniesień.

autonomiczny samochód Delphi Google