Microsoft wycofuje poprawkę

| Technologia
Chris Pirillo, CC

Microsoft zaleca użytkownikom, by odinstalowali opublikowany przed tygodniem biuletyn MS14-045. Został on udostępniony w ramach ostatniego „Patch Tuesday” i łata trzy luki, w tym jedną w jądrze systemu Windows. Szybko jednak okazało się, że biuletyn powoduje awarie OS-u. Użytkownicy zaczęli skarżyć się, że pojawia się słynny blue screen of death (BSOD). Problem dotyczy przede wszystkim 64-bitowego Windows 7.

Instalacja przebiegła bezproblemowo, po restarcie wszystko działało jak należy. Jednak gdy wyłączyłem notebooka i jakiś czas później włączyłem go ponownie, pojawił się BSOD i błąd Stop 0x50 w Win32k.sys. Nie mogłem nawet uruchomić systemu w trybie bezpiecznym. Windows nie startuje, niezależnie od tego, jaką opcję uruchamiania wybiorę - poinformował na forum Microsoftu jeden z użytkowników. Na podobne problemy zaczęli też skarżyć się inni. Część użytkowników udało się uruchomić system, musieli jednak skorzystać z opcji przywracania systemu, używając przy tym oryginalnego nośnika z OS-em.

Microsoft poinformował, że usunął wadliwy biuletyn ze swoich serwerów. Zaleca użytkownikom odinstalowanie biuletynu KB2982791.

Biuletyn nie u wszystkich powoduje problemy. Wielu administratorów informuje, że bez problemu działa on na setkach pecetów i serwerów pozostających pod ich opieką.

biuletyn błąd poprawka Microsoft