Chrześcijańska gra pod ostrzałem

| Technologia

W Stanach Zjednoczonych liczne kontrowersje wywołuje chrześcijańska gra strategiczna. Jej przeciwnicy twierdzą, że propaguje ona religijną nietolerancję pełną przemocy. Left Behind: Eternal Force to gra oparta na popularnej serii chrześcijańskich książek Left Behind, których autorami są Tim LaHaye i Jerry Jenkins.

Akcja gry toczy się w Nowym Jorku po tym, jak miliony chrześcijan zostały zabranych do nieba. Celem bohatera jest rekrutacja i stworzenie armii, która będzie walczyła z siłami zła. Organizacja Campaign to Defend the Constitution, której celem jest monitorowanie prawicowych ruchów religijnych, uważa, że gra propaguje prochrześcijańską przemoc. Grupa zwróciła się do sieci Wal-Mart Stores, by wycofała tytuł ze swoich półek.

Krytycy opisują Left Behind: Eternal Forces jako pełną przemocy grę wideo, w której armia zmartwychwstałych chrześcijan ma na celu nawrócenie lub zabicie tych, którzy nie są zwolennikami jej skrajnej ideologii. Clark Stevens, jeden z dyrektorów Campaign to Defend the Constitution, mówi: Po zabiciu przeciwnika musisz uzupełnić swoje duchowe punkty. By to zrobić, należy klęknąć i modlić się. Myślę, że przesłanie jest jasne.

Twórcy gry podkreślają, że chodzi w niej przede wszystkim o walkę duchową i o wskazanie, że złem jest Szatan.

chrześcijańska gra gra strategiczna Left Behind Left Behind: Eternal Forces Campaign to Defend the Constitution