Dżin, który ma zapobiegać starzeniu skóry

| Ciekawostki
oo Felix oo, CC

W Wielkiej Brytanii powstał 40% Anti-aGin, który wg firm Warner Leisure Hotels i Bompas & Parr, zapobiega starzeniu. Zwiera on ponoć kilka korzystnych dla skóry składników, w tym kolagen i przeciwutleniacze.

O ile czysty kolagen ma zapobiegać wiotczeniu i wygładzać zmarszczki, o tyle związki z zielonej herbaty odpowiadają za odtruwanie, olejek z oczaru wirginijskiego działa przeciwbakteryjnie, wąkrota azjatycka (Centella asiatica), zwana też gotu kola, pomaga zlikwidować cellulit i uszkodzenia słoneczne, a także zapobiega tworzeniu blizn, rumianek regeneruje i relaksuje, bogata w składniki mineralne pokrzywa wspomaga odnowę komórkową, a łopian likwiduje mikropęknięcia. Twórcy wymieniają też inne składniki, w tym kolendrę, kardamon, olejek herbaciany czy korzeń dzięgla litworu.

Do głównych składników należą kolagen, niezbędny w dżinie jałowiec, korzeń dzięgla litworu, kolendra, lukrecja, kardamon i łopian. Olejków oczarowego i herbacianego dodaje się najmniej.

Nasi goście mają przeważnie ponad 50 lat, ale są młodzi sercem i lubią udzielać się towarzysko, pić i tańczyć do późnej nocy - podkreśla Marc Caulfield, szef marketingu Warner Leisure Hotels. Pozostaliśmy wierni recepturze prawdziwego dżinu, ale nadaliśmy mu też odmładzającą moc [...] - dodaje Harry Parr, współzałożyciel zajmującej się projektowaniem żywności Bompas & Parr.

Eksperci pozostają sceptyczni co do twierdzeń pomysłodawców i twórców trunku. Wg nich, nie ma np. naukowych dowodów, że suplementy kolagenowe poprawiają stan skóry.

Chętni mogą kupić 700-ml Anti-aGin za 34,99 GBP (51 dol.). Alkohol jest sprzedawany w Internecie za pośrednictwem witryny drinksupermarket.com, a także we wszystkich 13 hotelach sieci Warner Leisure.

dżin Anti-aGin starzenie skóry kolagen rumianek jałowiec przeciwutleniacze pokrzywa Warner Leisure Hotels Bompas & Parr