eBay walczy ze spekulantami

| Technologia

Serwis aukcyjny eBay postanowił rozpocząć walkę ze spekulantami i oszustami, którzy chcieliby skorzystać z dużego zainteresowania konsolami PlayStation 3 oraz Wii. Serwis już przed dwoma tygodniami usunął wszystkie aukcje, na których oferowano możliwość zamówienia PS3 oraz zawiesił konta, na których aukcje te wystawiono.

Przyczyną podjęcia takiej decyzji jest fakt, że z badań wynika, iż zdecydowana większość osób zainteresowanych konsolami chce je kupić na własny użytek, a nie na sprzedaż. Ponadto niewielka liczba konsoli spowoduje, że istnieje obawa, iż uaktywnią się spekulanci i oszuści.

Dlatego też eBay postanowił dać prawo do sprzedaży konsoli na swoich stronach, wprowadził jednak restrykcyjne ograniczenia.

Przedstawiciele serwisu postanowili więc, że:

- przed oficjalną datą premiery konsoli (17 listopada – PS3, 19 listopada – Wii) na jednym koncie można zaoferować tylko jedną sztukę każdej z konsol;
- sprzedający może przyjmować zapłatę tylko poprzez usługę PayPay, musi mieć co najmniej 50 komentarzy, z tego co najmniej 98% pozytywnych;
- konsoli nie można sprzedawać z opcją Kup Teraz, sprzedający musi dać kupującym 3,5,7 lub 10 dni na licytację;
- sprzedający jest zobowiązany zamieścić w swojej aukcji fotografię urządzenia.

eBay konsola PlayStation 3 PS3 Wii aukcja