Android królem tabletów?

| Technologia
Amazon

Zdaniem IDC Android jeszcze w bieżącym roku zdetronizuje iOS-a na rynku systemów operacyjnych dla tabletów. Coraz popularniejsze stają się tańsze urządzenia z mniejszym wyświetlaczem. To właśnie przyczyni się do wzrostu popularności Androida kosztem iOS-a - ujawnił Tom Mainelli z IDC.

Zdaniem analityków w bieżącym roku sprzedanych zostanie 190,9 miliona tabletów. Jeszcze niedawno IDC przewidywało, że sprzedaż sięgnie 172,4 miliona sztuk, jednak pierwsze miesiące bieżącego roku udowodniły, że tablety są bardziej poszukiwane, niż sądzono.

Apple zdaje sobie sprawę ze zmieniającej się sytuacji, dlatego przed kilkoma miesiącami rozpoczął sprzedaż iPada Mini. Urządzenie to, według niektórych analityków, odebrało klientów... dużemu iPadowi. Już podczas jego debiutu Apple było krytykowane za swoją politykę cenową. iPad Mini kosztuje 329 USD, podczas gdy np. Nexus 7 jest sprzedawany w cenie 199 dolarów.

IDC przewiduje, że w całym 2013 roku tablety z Androidem będą stanowiły 48,8% sprzedanych urządzeń, a tablety z iOS-em 46%. W roku 2012 sytuacja była znacznie bardziej korzystna dla iOS-a. System Apple'a był obecny na 53,8% sprzedanych tabletów, a Android na 42,7%.

iOS Android tablet system operacyjny