iPhone z YouTube'm

| Technologia

Apple poinformowało, że użytkownicy iPhone’a będą mogli przeglądać zawartość serwisu YouTube. Należący do Google’a serwis zdobył sobie olbrzymią popularność wśród użytkowników komputerów, ale jest niemal nieobecny na rynku telefonii komórkowej. Obecnie zaczął on kodować swój przekaz wideo właśnie z myślą o telefonach komórkowych.

Wykorzystana technologia zapewnia lepszą jakość obrazu i oszczędza baterie komórki.
iPhone będzie pierwszym urządzeniem, które skorzysta z nowego formatu. W dniu premiery iPhone’a, który wyznaczono na 29 czerwca, użytkownicy telefonu będą mieli dostęp do ponad 10 000 odpowiednio przygotowanych klipów.

Co prawda telefon nie korzysta z najszybszych łączy bezprzewodowych dostępnych w sieci AT&T – przypomnijmy, że firma ta ma z Apple’m umowę na wyłączność dotyczącą iPhone’a – jednak przedstawiciele firmy Jobsa zapewniają, że YouTube będzie działał bardzo dobrze w sieciach Wi-Fi.

Przed opracowaniem nowego formatu umowy na wyłączność z YouTube’m mieli Verizon i Vodafone. Rzecznik prasowy Verizona, Jeffrey Nelson, poinformował, że dostęp do YouTube jest jedną z najpopularniejszych usług w jego firmie.

iPhone YouTube