Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

Trzynastego stycznia 2021 roku ukaże się książka "Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu" wydawnictwa Znak Literanova.

Podczas wyprawy za koło podbiegunowe dr Jakub Małecki, glacjolog pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i autor bloga Glacjoblogia, rozmawia z publicystką Julitą Mańczak (redaktorką naczelną magazynu TUU) o swojej pasji. W tej fascynującej rozmowie zdradza, dlaczego uważa się za "lekarza lodowców", wyjaśnia, czym jest efekt lodowca oraz pokazuje hipnotyzujące piękno lodowych gigantów. Powołując się na swoje wieloletnie doświadczenie oraz ekspercką wiedzę, udowadnia, że wciąż jest nadzieja dla naszej planety.

Oprócz refleksji doktora Małeckiego książka zawiera opowieści innych ekspertów w dziedzinie klimatu i prawdziwych pasjonatów natury, takich jak Piotr Pustelnik, który ujawnia powody, dla których himalaiści już wkrótce mogą zostać odcięci od niektórych szczytów. Ponieważ staramy się patrzeć na lód z różnych perspektyw, [...] zaprosiliśmy do rozmów wybitnych glacjologów Julie Brigham-Grette (USA) i Jon Ove Hagena (Norwegia), fizyczkę atmosfery i redaktorkę Nauki o klimacie Aleksandrę Kardaś oraz himalaistę i obieżyświata Piotra Pustelnika - zdradził Małecki na profilu Glacjoblogii na Facebooku.

W książce można znaleźć wiele zdjęć, a także mapy oraz ilustracje autora.

zobacz w księgarni

Początek końca? Jakub Małecki Julita Mańczak