Pierwsza ławeczka bookcrossingowa w Pile

| Ciekawostki
congerdesign, Pixabay

Dwudziestego siódmego lipca przy Centrum Powiatowym Iskra w Pile została oficjalnie przekazana do użytku ławeczka bookcrossingowa - czytelnia miejska. Powstała w ramach projektu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile „W roli głównej książka”.

Można korzystać z książek pozostawionych na półkach ławeczki i, oczywiście, przynosić na wymianę własne.

Symbolicznego otwarcia ławki dokonali Eligiusz Komarowski, starosta pilski, i Joanna Wyrwa–Krzyżańska, dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

 

Jak podkreślił starosta, jeśli ta forma popularyzacji czytelnictwa się sprawdzi, w innych gminach powiatu również powstaną ławeczki bookcrossingowe.

Joanna Wyrwa–Krzyżańska poinformowała, jakie wydarzenia są realizowane w ramach projektu „W roli głównej książka”, na który udało się uzyskać dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (z programu Promocja czytelnictwa). Projekt zakłada promocję polskiej literatury współczesnej. Poza ławeczką bookcrossingową, w ramach projektu w kwietniu odbyło się już spotkanie z twórczością Agnieszki Osieckiej, we wrześniu będzie spotkanie z twórczością Edwarda Stachury, kiedy to z koncertem wystąpi jego bratanek, Jerzy Stachura, a w grudniu odbędzie się spotkanie z krytykiem Andrzejem Bursą.

ławeczka bookcrossingowa Piła Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile