mks_vir powrócił ! – nowa wersja legendarnego polskiego antywirusa

mks_vir

Zarządzanie instalacjami mks_vir w sieci

mks_vir Endpoint Security to pakiet mks_vir Internet Security uzupełniony o moduł mks_vir Administrator pozwalający na zarządzanie bezpieczeństwem całej sieci. mks_vir Administrator nie wymaga żadnych dodatkowych modułów (jak np. silniki baz danych) – po trwającej 30 sekund instalacji serwer administracyjny jest od razu gotowy do pracy.

Konsola administracyjna pozwala na autoryzowany dostęp do serwera zarządzającego z dowolnej stacji. Narzędzie umożliwia stworzenie dowolnie złożonej struktury zarządzanej sieci opartej na grupach. Każda grupa i każda stacja może być dowolnie konfigurowana. Dla każdego węzła sieci są zbierane i analizowane statystyki incydentów.

Administrator zarządzający siecią ma dostęp do obszernych informacji statystycznych i technicznych – zainstalowane aplikacje, rodzaje systemów operacyjnych, typy sprzętu, rozmiary dysków i pamięci. Ma również możliwość zdalnego wykonywania zadań – uruchomienie skanowania, aktualizacji, podglądu pulpitu, włączenia, wyłączenia lub zablokowania wybranych stacji.

Odrobina rozrywki

Żyjemy w trudnych i wymagających czasach. Żeby umilić trudne chwile producent postanowił umieścić w programie małą niespodziankę dla zmęczonych użytkowników. W chwilach wolnych od pracy lub nauki mamy możliwość zagrania w prostą, ale niezwykle wciągającą grę – Coolka (dostępną z poziomu menu w zasobniku systemowym oraz z poziomu menu ‘Narzędzia’ w głównym oknie programu).

Ostrzegamy – ta gra uzależnia :)

Ciekawe linki na stronie producenta
Strona nowej wersji programu mks_vir to:
https://mks-vir.pl
Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia podstrony z historią programu:
https://mks-vir.pl/historia/
Producent udostępnił również darmowy skaner online:
https://mks-vir.pl/skaner-online/

mks_vir antywirus Arcabit Marek Sell program antywirusowy