Na dniach odbędzie się otwarcie 1. w Polsce ogrodu motyli

| Ciekawostki
Na rogu Dekerta

Drugiego września na skwerze o powierzchni 554 m2 u zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego w Krakowie odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce ogrodu motyli. Jest on obsadzony roślinami (kwiatami i krzewami) atrakcyjnymi dla motyli, znajdują się tam również domki dla owadów.

Na rogu Dekerta

Jak tłumaczą pomysłodawcy crowdfundingowego projektu, ten kieszonkowy park to niewielka, wypełniona roślinnością i małą architekturą przestrzeń miejska pomiędzy budynkami.

Wśród traw mają się znajdować imitujące świetliki lampki solarne. Oprócz tego projekt przewiduje drewnianą instalację ze słowem motyl w różnych językach czy płyty chodnikowe z grami podwórkowymi. Przy zasadzonej w centrum wiśni ozdobnej umieszczono tablicę informująca o inicjatywie.

Pomysł 50 studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego tak się spodobał, że na platformie Polak Potrafi zebrano aż 116% potrzebnej kwoty (23.272 PLN).

Partnerami akcji "Na rogu Dekerta" są Zarząd Zieleni Miejskiej i Fundacja Architects PL. Zaangażował się w nią także UJ oraz członkowie lokalnego stowarzyszenia Podgórze PL.

Wpisy na temat projektu i jego realizacji ukazują się w mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie i Twitterze) oraz na witrynie internetowej narogudekerta.pl.

ogród motyli Kraków Na rogu Dekerta Uniwersytet Jagielloński kieszonkowy park