Pedofilia jak terroryzm

| Technologia

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, ogłosił powstanie nowej jednostki do zwalczania pedofilii w internecie. Jednostka zostanie założona przez National Crime Agency (NCA) oraz brytyjską agencję wywiadu elektronicznego GCHQ. Jej zadaniem będzie poszukiwanie pedofilów w niedostępnych dla przeciętnego internauty obszarach internetu. Ma ona prowadzić podobne działania do tych, mających na celu walkę z terroryzmem – będzie zatem przeciwdziałała nie tylko przestępstwom, które już się wydarzyły, ale również przestępstwom planowanym.

Plan został ogłoszony podczas londyńskiego spotkania We Protect Children Online, w którym uczestniczyli przedstawiciele rządu, niezależni eksperci oraz przedstawiciele 23 największych firm technologicznych. W konferencji brali udział m.in. przedstawiciele Microsoftu, Google'a, Facebooka i Twittera, którzy będą omawiali ze strona rządową warunki i metody współpracy.

W ramach walki z internetową pedofilią w Wielkiej Brytanii tworzona jest już baza danych CAID (Child Abuse Image Database), o której niedawno informowaliśmy. Media donoszą, że producenci przeglądarek pracują nad technologiami, które z poziomu przeglądarki będą blokowały pedofilskie materiały, co powinno utrudnić dostęp do nich.

Ponadto Cameron zapowiedział wprowadzenie przepisów, które uczynią nielegalnym proszenie dzieci o wysłanie własnych nagich fotografii. Obecnie sprawa ta nie jest prawnie uregulowana.

pedofilia internet GCHQ National Crime Unit Facebook Google Microsoft Twitter