Kolejna wadliwa poprawka

| Bezpieczenstwo IT
Microsoft

Microsoft wycofał opublikowaną przed tygodniem poprawkę dla Lync Server. Skierowana do przedsiębiorstw platforma komunikacyjna Lync Server daje m.in. możliwość skorzystania z komunikatora internetowego czy organizowania wideokonferencji.

W ubiegłym tygodniu Microsoft opublikował biuletyn, w którym poprawił trzy błędy w Lync Server. Użytkownicy szybko zaczęli skarżyć się, że po zainstalowaniu poprawki pojawia się komunikat, iż nie można zweryfikować autora sterownika do Lync Server. Najprawdopodobniej błąd tkwi w certyfikacie bezpieczeństwa. W związku z problemami koncern z Redmond wycofał wadliwy biuletyn i pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Być może firma ma jednak większy problem niż błąd w biuletynie. W ostatnich tygodniach już dwukrotnie wycofywano wadliwą poprawkę. Jedna poprawka bezpieczeństwa została wycofana przed miesiącem, a w ubiegłym tygodniu wycofano niezwiązaną z bezpieczeństwem poprawkę dla MS Office'a. Każda z poprawek Microsoftu przechodzi przed publikacją olbrzymią liczbę testów. Jest sprawdzana pod kątem zgodności z różnymi programami, konfiguracjami sprzętowymi czy wersjami językowymi. Najwyraźniej jednak coś zaczęło się psuć w tym mechanizmie i przez sito testów przechodzą poprawki, które później sprawiają użytkownikom kłopoty.

poprawki Microsoft Patch Tuesday błąd biuletyn