Psychoterapia w taksówce

| Ciekawostki
Emanuele, CC

Firma taksówkowa ze Szwecji zaproponowała klientom nową usługę - darmową psychoterapię. Od 3 listopada dyżury w Taxi Stockholm miało pełnić 3 terapeutów. Testy zaplanowano na co najmniej tydzień.

Jazdę można wcześniej zarezerwować. Co istotne, wszyscy taksówkarze podpisali umowy poufności. Zaangażowana w projekt psycholog Mia Fahlén uważa, że żadna podróż nie jest za krótka, by chociaż spróbować zmienić swoje życie. Dodaje też, że usługa świadczona w aucie powinna być tańsza od zwykłej sesji - godzinna konsultacja w jej gabinecie kosztuje bowiem do 1200 koron (ok. 165 dol.).

Choć Fahlén motywował dreszczyk podążania w nieznane i przecierania nowych szlaków, specjalistka przypuszcza, że najczęstszym zgłaszanym przez podróżnych problemem będą zapewne samotność i trudności ze znalezieniem drugiej połówki.

Natalia Santos z biura prasowego Taxi Stockholm wyjaśnia, że pomysł na taksówkową psychoterapię stanowi pokłosie sondy przeprowadzonej wśród klientów. Ok. 70% osób stwierdziło, że jazda taksówką to dobry czas na oddawanie się refleksjom i że często przyłapywali się w takich okazjach na błądzeniu gdzieś myślami. Skoro kierowcy mogą być postrzegani jako swego rodzaju terapeuci, postanowiliśmy połączyć te dwie rzeczy [...] - zwłaszcza biorąc pod uwagę skracający się dzień i spadające temperatury.

Chwaląc się, że to zapewne pierwsza tego typu usługa na świecie, Santos zaprzeczyła, że to chwyt reklamowy, który miał zdystansować nowego rywala na rynku przewozów w postaci aplikacji mobilnej Uber.

psychoterapia taksówka Szwecja Taxi Stockholm Mia Fahlén Natalia Santos