Pięćdziesięcioprocentowa zniżka za wyłączenie telefonu

| Ciekawostki
Dinner Series, CC

Restauracja Abu Gosz z miasta o tej samej nazwie w Dystrykcie Jerozolimy daje 50% upustu klientom, którzy wyłączą komórki.

Właściciel lokalu Jawdat Ibrahim uważa, że smartfony zniszczyły kulturę jedzenia. W konsternację wprawiał go zawsze widok przyjaciół czy małżeństw siedzących w ciszy i wpatrujących się w wyświetlacz. Scenariusz był zawsze ten sam: po takiej sesji ostatecznie proszono go o podgrzanie posiłku.

Wygrawszy okrągłą sumkę (17,5 mln dol.) w Loterii Stanowej Illinois, po powrocie do Izraela mógł sobie pozwolić na udzielanie 50-proc. rabatu klientom, którzy dostosują się do jego zasad, a właściwie zasady: żadnych aktywnych komórek podczas posiłku. Jak dotąd niemal wszyscy skorzystali z oferty.

W wywiadzie udzielonym Associated Press milioner powiedział: Technologia to coś bardzo dobrego, ale kiedy jesz, zwłaszcza będąc z rodziną i przyjaciółmi, możesz po prostu odczekać pół godziny i cieszyć się jedzeniem oraz towarzystwem.

Początkowo Ibrahim próbował "konfiskować" telefony przy wejściu, a gdy zdał sobie sprawę z niepraktyczności takiego rozwiązania, wziął się na sposób i wprowadził zniżki. Jak widać, podziałało...

restauracja Abu Gosz zniżka upust Jawdat Ibrahim telefon smartfon kultura jedzenie posiłek zasada wyłączać