Google stawia na roboty

| Technologia
Google

Przed kilkoma miesiącami informowaliśmy, że Andy Rubin, jeden z twórców Androida, przestał zajmować się rozwojem tego systemu. Niedawno okazało się, że Google kupił siedem nowo założonych firm zajmujących się robotami, a nowe zadanie Rubina będzie polegało właśnie na rozwoju robotów.

Jeśli jednak ktoś zastanawia się, po co Google'owi roboty, to musi wiedzieć, że sprawy przyjęły jeszcze bardziej tajemniczy obrót. Otóż okazuje się, że Google kupił też firmę... Boston Dynamics. Przedsiębiorstwa tego w żaden sposób nie można uznać za młode i niedoświadczone. Istnieje ono od 20 lat i ma na swoim koncie takie urządzenia jak Precision Urban Hopper, AlphaDog, BigDog, LS3 czy WildCat. Boston Dynamics produkuje przede wszystkim na zamówienie wojska.

Nie wiadomo, jakie są plany Gooogle'a względem Boston Dynamics. Czy firma nadal będzie starała się o rządowe zamówienia i kontynuowała prace nad wspomnianymi wcześniej robotami, czy też dostanie nowe zadania. Z dotychczasowych doniesień prasowych wynika, że Google dokończy prace w ramach obecnych zleceń, jednak nie ma zamiaru zostać dostawcą dla wojska.

robot Google Boston Dynamics