Sprzedano kawałek tortu weselnego Diany i Karola

| Ciekawostki

Dom aukcyjny Nate D Sanders z Los Angeles sprzedał kawałek tortu weselnego Diany Spencer i księcia Walii Karola. Choć ma 33 lata, zachowujący anonimowość kolekcjoner zapłacił za niego aż 1375 dol.

Ciasto nadal znajduje się w oryginalnym srebrno-białym pudełku prezentacyjnym, które ozdobiono godłem księcia Walii oraz monogramem CD. W skład zestawu wchodzi też karta z napisem "Z najlepszymi życzeniami od Ich Królewskich Mości Księcia i Księżnej Walii". Samo ciasto, którego po upływie tylu lat lepiej nie próbować, jest zawinięte w woskowany papier.

Sam Heller, rzecznik domu aukcyjnego, ujawnił, że istnieje niewielka, ale bardzo oddana sprawie grupa kolekcjonerów królewskich tortów. Warto przypomnieć, że np. w styczniu 1974 r. dom aukcyjny Christie's sprzedał za 70 funtów (ok. 150 dol.) prawie 134-letni wówczas kawałek tortu weselnego królowej Wiktorii. Pokruszone kawałki nadal znajdowały się w oryginalnym opakowaniu z nadrukowanym napisem "Królewski tort weselny, pałac Buckingham, 10 lutego 1840 r.". Nabywca - członek High Commission of Australia w Londynie - działał na zlecenie anonimowego Tasmańczyka.

tort weselny Diana Spencer książę Karol aukcja dom aukcyjny Nate D Sanders pudełko królowa Wiktoria