Skazany na Bambiego

wczoraj, 12:40

David Berry Junior, kłusownik z Missouri, który nielegalnie zabił setki jeleni, przez rok będzie musiał raz po raz oglądać superprodukcję Disneya pt. "Bambi". Sąd nakazał, by w ciągu rocznej kary myśliwy oglądał opowieść o jelonku co najmniej raz w miesiącu.


Naklejka wydłuża czas przydatności owoców do spożycia i zapobiega ich wyrzucaniu

14 grudnia 2018, 13:46

Pewna malezyjska firma twierdzi, że oferowana przez nią naklejka zapobiega psuciu owoców nawet przez 2 tygodnie. StixFresh zawiera substancje opóźniające dojrzewanie, dzięki czemu owoce dłużej pozostają świeże.


Śmierć nie przeszkodziła założycielowi Microsoftu w ufundowaniu kolejnej instytucji naukowej

13 grudnia 2018, 11:45

Współzałożyciel Microsoftu, Paul Allen, przekazał 125 milionów dolarów na założenie Allen Institute for Immunology. Decyzja o donacji zapadła jeszcze przed śmiercią Allena, który zmarł 15 października tego roku z powodu chłoniaka Hodgkina.


Supernowa zabiła megalodona?

13 grudnia 2018, 06:32

Na łamach Astrobiology ukazał się artykuł, którego autorzy twierdzą, że przed 2,6 milionami lat supernowa spowodowała wymieranie dużych zwierząt morskich, w tym megalodona, rekina wielkości autobusu.


Proekologiczny dżins: laser zastąpi wybielanie

12 grudnia 2018, 15:40

Modne postarzane dżinsy można uzyskać w bardziej ekologiczny sposób - nie za pomocą wybielania, ale obróbki laserem CO2.


Zwierzę pod choinkę? Niemieckie schroniska mówią nie

11 grudnia 2018, 14:49

Od ok. 15 grudnia schroniska dla zwierząt z dużych niemieckich miast, takich jak Berlin, Hanower czy Brema, będą odsyłać chętnych do adopcji, prosząc, by wrócili w styczniu.


Mikrobiomowe przepychanki w dziele sztuki

10 grudnia 2018, 12:56

Analiza mikrobiomu XVII-wiecznego obrazu pokazała, że choć różne mikroorganizmy systematycznie niszczą dzieło sztuki, są też takie, które można by wykorzystać do jego ochrony.


Pracownicy Amazona ucierpieli przez sprej na niedźwiedzie

6 grudnia 2018, 19:57

Po przebiciu spreju na niedźwiedzie 24 pracowników magazynu Amazona w Robbinsville Township w stanie New Yersey trafiło do szpitala (jedna osoba w stanie krytycznym). Kolejnym 30 poszkodowanym pomocy udzielono na miejscu zdarzenia.


Złe widoki na przyszłość amerykańskiego górnictwa węgla

6 grudnia 2018, 12:45

Ostatnie wydarzenia wskazują, że przyszłość amerykańskiego górnictwa węgla wygląda gorzej, niż dotychczas sądzono. W ostatni poniedziałek producent energii elektrycznej, PacifiCorp, jeden z największych amerykańskich konsumentów węgla poinformował, że większość z jego 22 elektrowni jest nierentowna.


Pięciu polskich kardiologów wśród najczęściej cytowanych naukowców świata

6 grudnia 2018, 06:01

Na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata – ranking Clarivate Analytics 2018 – znalazło się sześciu specjalistów z Polski, w tym pięciu kardiologów związanych z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym.