Firma drobiarska produkuje... gry komputerowe

| Ciekawostki

Londyńska firma Splash Damage, zaangażowana w produkcję takich gier jak Wolfenstein, Quake czy Gears of War została kupiona przez... chińską firmę drobiarską. Przedsiębiorstwo Leyou jeszcze w ubiegłym roku zajmowało się wyłącznie hodowlą kurczaków i handlem ich mięsem na ternie prowincji Fujian.

Leyou w ciągu trzech lat zapłaci założycielowi i właścicielowi Splash Damage, Paulowi Wedgwoodowi, 150 milionów dolarów.
Splash Damage została założona w 2001 roku w społeczności modyfikującej Quake III Arena. Firma zajmowała się produkcją dodatkowych komponentów do tego typu gier wytwarzanych przez większe firmy. Przedsiębiorstwo tworzyło m.in. Enemy Territory: Quake Wars, Batman: Arkham Asylum i Gears of War 4. Obecnie zatrudnia ono 75 osób, które pracują głównie w biurach w Bromley, w Południowym Londynie.

Z kolei firma Leyou Technologies Holdings jeszcze do 2015 roku nazywała się Sumpo Food Holdings. W lipcu 2015 roku firma zainwestowała w kanadyjskiego producenta Digital, kupując 58% tej firmy. Pod koniec ubiegłego roku Leyou informowała, że co prawda 80% jej przychodów pochodzi z rynku drobiarskiego, ale 70% zysku brutto przyniósł rynek gier. Stąd też decyzja o dalszej ekspansji na rynku cyfrowej rozrywki.

Splash Damage Gears of War Quake Wolfenstein gra Leyou kurczak