Kofeina spożyta przed śniadaniem tylko na chwilę zmniejsza apetyt

Zdrowie/uroda | 6 godz. temu

Kofeina nie jest skutecznym środkiem tłumiącym apetyt czy dobrym sposobem na utratę wagi.


Homo sapiens nie pochodzi od jednej populacji

Humanistyka | 6 godz. temu

Homo sapiens nie pochodzi z jednej populacji afrykańskiej. Grupa naukowców, na czele której stała doktor Eleanor Scerri z Uniwersytetu w Oxfordzie i Instytutu Historii Człowieka im. Maxa Plancka, stwierdziła, że nasi przodkowie byli rozsiani po całej Afryce i tworzyli różne populacje


Symbioza w nowym wydaniu

Nauki przyrodnicze | 11 godz. temu

Bakterie żyjące w wabiku (esca) elastycznej wici (illicium) żabnicokształtnych reprezentują 3., nieznany dotąd, typ symbiozy.


Przewód i nanocząstki – sposób na wczesne wykrycie nowotworu z krwi

Medycyna | 11 godz. temu

Naukowcy ze Stanford University wykorzystali namagnetyzowany przewód do przechwycenia komórek nowotworowych swobodnie poruszających się w krwi chorego. Technika ta może wkrótce posłużyć do wczesnej diagnozy nowotworów.


Musk i DeepMind nie chcą pracować nad robotami bojowymi

Technologia | 15 godz. temu

Podczas International Joint Conference On Artificial Intelligence, która odbywa się właśnie w Sztokholmie, Future of Life Insitute zaprezentował dokument, którego sygnatariusze zobowiązali się do nieprowadzenia prac nad śmiercionośnymi autonomicznymi systemami bojowymi


Cukier poprawia pamięć i zwiększa motywację

Zdrowie/uroda | 15 godz. temu

Cukier poprawia pamięć u starszych osób i motywuje je do maksymalnego wysiłku podczas wykonywania złożonych zadań. Podczas badań prowadzonych przez zespół pod kierunkiem doktoranta Konstantinosa Mantantzisa zauważono, że zwiększenie poziomu cukru we krwi poprawia pamięć i wydajność u starszych osób oraz powoduje, że są one bardziej zadowolone podczas wykonywania zadań.


Pod koniec września odbędzie się pierwszy Dzień Mszaka

Nauki przyrodnicze | wczoraj, 16:11

Dwudziestego dziewiątego września w Łodzi-Łagiewnikach chętni będą mogli wziąć udział w pierwszym Dniu Mszaka.


Australijczycy opracowali test do wykrywania czerniaka za pomocą badań krwi

Medycyna | wczoraj, 14:12

Na australijskim Edith Cowan University powstał test do wczesnego wykrywania czerniaka za pomocą badań krwi.


Pierwsze wspomnienia nader często są fikcyjne

Psychologia | wczoraj, 13:25

Po przeprowadzeniu jednego z największych badań pierwszych wspomnień naukowcy stwierdzili, że w prawie 40% przypadków są one fikcyjne.


UE nałoży na Google'a wielomiliardową grzywnę

Technologia | wczoraj, 12:14

Unia Europejska ogłosi nałożenie na Google'a grzywny liczonej w miliardach euro, twierdzą anonimowe źródła. Ma to być kara za utrudnianie konkurencji dostępu do ekosystemu Androida. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj komisarz ds. konkurencji Margarethe Vestager publicznie poinformuje, że zdaniem UE koncern, wiążąc się z Samsungiem i Huawei, nadużył swojej dominującej pozycji.