Sztuczna inteligencja z Microsoftu rozgrywa idealną partię w Ms. Pac-Man

Technologia | 16 czerwca 2017, 11:25

Badacze ze specjalizującej się w głębokim uczeniu kanadyjskiej firmy Maluuba, kupionej w bieżącym roku przez Microsoft, wykorzystali sztuczną inteligencję do rozegrania idealnych partii w Ms. Pac-Man i zdobycia maksymalnej liczby 999 990 punktów.


Mitchondria odpowiadają za krwiotworzenie

Nauki przyrodnicze | 14 czerwca 2017, 14:28

Mitochondria są nie tylko centrami energetycznymi komórki. Okazuje się, że odgrywają także ważną rolę w krwiotworzeniu (hematopoezie).


Koniec niezależnego Yahoo!

Technologia | 14 czerwca 2017, 13:27

Po dwudziestu latach istnienia Yahoo przestało działać jako niezależne firma. Wczoraj, 12 czerwca, zakończył się proces przejmowania Yahoo przez Verizon. Nowy właściciel zintegruje internetowe zasoby Yahoo z AOL i utworzy nowy wydział o nazwie Oath. Z kolei zasoby wchodzące obecnie w skład grupy Yahoo staną się holdingiem Altaba Inc.


Usunięcie starych komórek metodą na zwyrodnienie stawów?

Medycyna | 14 czerwca 2017, 13:19

Usunięcie komórek starych (ang. senescent cells, SnCs), które akumulują się w różnych tkankach ssaków, znacząco opóźnia początek chorób wieku podeszłego. Międzynarodowy zespół zaprezentował substancję, która potencjalnie mogłaby zostać lekiem na związane z wiekiem choroby degeneracyjne stawów. Wybiórczo niszczy ona SnCs.


Grzyb z toksynami pająka i skorpiona zabija oporne na insektycydy komary

Nauki przyrodnicze | 14 czerwca 2017, 13:06

Naukowcy z kilku krajów stworzyli grzyby, które mają zabijać przenoszące zarodźce malarii komary za pomocą toksyn pająka i skorpiona.


Industroyer, godny następca Stuxneta?

Bezpieczenstwo IT | 14 czerwca 2017, 12:55

Industroyer to, zdaniem części ekspertów, największe od czasów Stuxneta zagrożenie dla infrastruktury przemysłowej. Specjaliści z firmy ESET, którzy przeanalizowali Industroyera, informują, że kod jest zdolny do przeprowadzenia ataku podobnego do tego, który w 2016 roku doprowadził do wyłączenia prądu w Kijowie


W Taosi odkryto najstarszy pałac imperialny w Chinach

Humanistyka | 14 czerwca 2017, 11:07

Stanowisko Taosi w prowincji Shanxi znane jest od dziesięcioleci. Odkryto tam m.in. najstarsze w Azji Wschodniej obserwatorium astronomiczne. Niektórzy z chiński archeologów sądzą, że Taosi było stolicą państwa Youtang podbitego przez legendarnego cesarza Yao, który następnie uczynił z miasta swoją stolicę. Najnowsze prace archeologiczne wydają się potwierdzać tę hipotezę


Jowisz najstarszą planetą Układu Słonecznego

Astronomia/fizyka | 14 czerwca 2017, 07:40

Jowisz jest najstarszą planetą Układu Słonecznego. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory oraz Instytutu Paleontologii Uniwersytetu w Münster


Umiarkowane spożycie alkoholu szkodliwe dla mózgu

Zdrowie/uroda | 13 czerwca 2017, 14:28

Każdy wie, że picie zbyt dużych ilości alkoholu ma katastrofalne skutki dla zdrowia. Dlatego też uznaje się, że alkohol należy pić w umiarkowanych ilościach. Jednak, jak się okazuje, uznawany obecnie za bezpieczny poziom spożycia alkoholu ma niepożądane konsekwencje.


Buraki ostre jak dynamit bardziej popularne od zwykłych buraków

Psychologia | 13 czerwca 2017, 13:57

Psycholodzy z Uniwersytetu Stanforda odkryli, że dekadencko brzmiące nazwy zwiększają spożycie warzyw nawet o 25%.