Sztuczna inteligencja uczy się, jak być psem

Technologia | 13 kwietnia 2018, 10:03

Naukowcy z University of Washington i Allen Institute for AI nauczyli system sztucznej inteligencji reagować jak pies. Wykorzystali przy tym dane zebrane od prawdziwego zwierzęcia. Szczegóły badań zostaną przedstawione podczas Conference on Computer Vision and Pattern Recognition.


Dziecko urodziło się, gdy jego rodzice nie żyli już od 4 lat

Medycyna | 12 kwietnia 2018, 13:52

W grudniu zeszłego roku w Chinach dziecko urodziło się 4 lata po śmierci swoich rodziców.


Koniec starego sporu pomiędzy Microsoftem a rządem USA to początek nowego?

Technologia | 12 kwietnia 2018, 13:43

Trwająca od 5 lat sądowa batalia Microsoftu przeciwko rządowi USA dobiega końca. Departament Sprawiedliwości zwrócił się do Sądu Najwyższego o oddalenie sprawy, a wniosek został poparty przez Microsoft.


Sprzedaż pecetów spada od lat

Technologia | 12 kwietnia 2018, 13:18

Firma analityczna Gartner informuje, że I kwartał 2018 roku był 14. z kolei kwartałem, w którym sprzedaż pecetów spadała. W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku sprzedano 61,7 miliona pecetów, czyli o 1,4% mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Producentów komputerów może pocieszyć fakt, że ich średnia cena rośnie.


Aktywny ojciec ma lepiej uczące się dzieci

Zdrowie/uroda | 12 kwietnia 2018, 13:03

Ćwiczenia fizyczne i umysłowe zapewniają korzyści nie tylko mózgowi aktywnego osobnika, ale i mózgom jego potomstwa. Okazuje się, że odpowiadają za to miRNA z plemników.


Ptaki migrują od chorób

Nauki przyrodnicze | 12 kwietnia 2018, 12:17

Ptaki migrujące korzystają na opuszczeniu rejonów tropikalnych, gdy nachodzi czas na wychowywanie młodych. Odlatywanie od tamtejszych chorób pozwala im przeżyć z mniej kosztownym układem odpornościowym.


Problemy z identyfikowaniem pacjentów do leczenia przełomowym lekiem

Medycyna | 12 kwietnia 2018, 11:24

W maju 2017 roku FDA zezwoliła na stosowanie pembrolizumabu u każdego pacjenta z zaawansowanym nowotworem, u którego pojawił się guz ze specyficznym uszkodzeniem systemu naprawy DNA. To absolutny przełom. U niektórych pacjentów doszło do bardzo silnej pozytywnej reakcji, mówi Razelle Kurzrock, onkolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego.


Powstał czujnik obrazu, który sam się zasila

Technologia | 12 kwietnia 2018, 08:23

Wkrótce możemy zatęsknić do czasów, gdy naszej prywatności zagrażały coraz bardziej rozpowszechnione systemy telewizji przemysłowej. Na University of Michigan powstało urządzenie, które pozwoli na umieszczenie urządzeń rejestrujących obrazy w niemal dowolnej lokalizacji. Co gorsza, urządzenia takie mogą być praktycznie niewidoczne.


Gdy trzeba dłużej czekać na smaczne, ale niezdrowe, zyskują zdrowsze opcje

Psychologia | 11 kwietnia 2018, 17:16

Jeśli trzeba dłużej czekać na wydanie przez automat kuszących wysokokalorycznych produktów, ludzie zaczynają się bardziej skłaniać do wyboru mniej popularnych, ale za to zdrowszych opcji.


Microsoft załatał 63 dziury

Bezpieczenstwo IT | 11 kwietnia 2018, 16:25

Wraz z najnowszym zestawem poprawek Microsoft załatał 63 dziury w swoim oprogramowaniu. Koncern dostarczył łaty na krytyczne dziury dla Windows, Edge, IE oraz pakietu Office. Poprawił też błąd zero-day w SharePoincie.