Tak odpychająca, że krew nie siada...

wczoraj, 17:36

Superhemofobowa powierzchnia zmodyfikowanego tytanu, która "odpycha" krew, może znaleźć zastosowanie w implantach medycznych.


CEPI ma 0,5 miliarda dolarów na prace nad szczepionkami

wczoraj, 14:04

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos poinformowano o powołaniu Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI). To organizacja, której celem jest opracowanie nowych szczepionek na choroby zakaźne


Dostęp na ekg.

wczoraj, 13:22

Amerykańscy naukowcy zaproponowali, by elektroniczne dane zdrowotne pacjentów chronić ich własnym biciem serca.


Miękki robot wspomaga bicie serca

wczoraj, 12:51

Specjaliści z Uniwersytetu Harvarda i Szpitala Dziecięcego w Bostonie opracowali miękkiego robota, który opasuje serce i pomaga mu bić.


CDC zidentyfikowało bakterię oporną na 26 antybiotyków

16 stycznia 2017, 14:21

U siedemdziesięciokilkuletniej Amerykanki, która po długim pobycie w Indiach wróciła w sierpniu 2016 r. do USA, wystąpiła oporność na 26 różnych antybiotyków.


Niebieska kukurydza na zespół metaboliczny

12 stycznia 2017, 14:06

Ekstrakt z niebieskiej odmiany kukurydzy poprawia wiele wskaźników w szczurzym modelu zespołu metabolicznego - donosi zespół dr Rosy Iseli Guzmán Gerónimo z Universidad Veracruzana.


Mitochondrialne leczenie poudarowe

10 stycznia 2017, 14:19

Mitochondria neuronów są zwykle długie i cienkie, a po urazie mózgu, np. udarze, szybko stają się rozdęte i dysfunkcjonalne. Naukowcy po raz pierwszy udokumentowali ten fenomen w czasie rzeczywistym w żywym narządzie.


Guz z nad wyraz dobrze rozwiniętym mózgiem

10 stycznia 2017, 12:21

Podczas usuwania wyrostka robaczkowego (appendektomii) chirurdzy z Shiga Medical Centre for Adults znaleźli i usunęli z jajnika 16-letniej pacjentki ok. 10-cm guz. Badanie histopatologiczne ujawniło, że to potworniak dojrzały z naprawdę dobrze rozwiniętym mózgiem, kośćmi czaszki i włosami.


Mikrobiom wskaźnikiem raka endometrium

9 stycznia 2017, 14:14

Mikrobiom macicy i pochwy pacjentek z rakiem błony śluzowej trzonu macicy (endometrium) jest różny od mikrobiomu innych kobiet.


Potencjalny lek na alzheimera wyeliminuje konieczność plombowania?

9 stycznia 2017, 13:31

Naukowcy z Królewskiego College'u Londyńskiego wykazali, że potencjalny lek na alzheimera można wykorzystać do stymulacji komórek macierzystych miazgi zęba i uzupełnienia dużych ubytków próchnicowych.