Koniec wsparcia dla Visty. Następny w kolejce jest Windows 7

| Technologia
Microsoft

Zakończyło się wsparcie dla Windows Visty. Użytkownicy tego systemu nie mogą już liczyć na żadne aktualizacje czy poprawki. Microsoft udostępniał je przez ostatnich 10 lat, do 11 kwietnia bieżącego roku. Najlepszym wyjściem dla ostatnich użytkowników tego systemu jest zainstalowanie nowszego OS-u. Ci, którzy swój komputer kupili przed 10 laty wraz z Vistą powinni jednak pomyśleć również o zmianie sprzętu.

Windows Vista nigdy nie zdobył takiej popularności jak jego poprzednik, Windows XP. Gdy w 2011 miał upłynąć okres wsparcia dla XP okazało się, że jest on używany na 40% komputerów. Zaprzestanie udostępniania poprawek dla tak popularnego OS-u  stwarzałoby olbrzymie niebezpieczeństwo, dlatego też Microsoft przedłużył okres wsparcia o 2 lata. Użytkownicy Visty nie mogą na to liczyć. Obecnie systemu tego używa zaledwie 0,78% internautów. To wciąż mniej niż w przypadku znacznie starszego Windows XP, który jest zainstalowany na około 8% komputerów.

Kolejnym systemem Microsoftu dla którego skończy się wsparcie będzie Windows 7. Jego użytkownicy mogą liczyć na poprawki do stycznia 2020 roku.

Windows Vista wsparcie Windows Xp