Kolejne centrum Alibaby w Dolinie Krzemowej

| Technologia
Alibaba Group

Chiński serwis Alibaba uruchomił swoje drugie centrum bazodanowe w Dolinie Krzemowej. Jest ono częścią chmury obliczeniowej AliCloud. Klienci chińskiego giganta mogą już korzystać z 10 różnych usług, w tym Elastic Compute Service czyli wynajęcie skalowalnej mocy obliczeniowej czy Analytic Database Service, dzięki któremu zyskują dostęp do wysoce wydajnych procesów analitycznych.

W bieżącym roku Alibaba zapowiadała, że ma zamiar zainwestować miliard dolarów w rozwój chmury obliczeniowej. Pierwsze amerykańskie centrum bazodanowe firma otworzyła w Dolinie Krzemowej już w marcu. Uruchamiając nowe centrum firma oświadczyła, że ma ono służyć klientom z Zachodniego Wybrzeża przez najbliższe 3-5 lat. Obecnie głównym celem Alibaby są chińskie firmy działające w USA, jednak w przyszłości koncern chce również zdobywać amerykańskich klientów.

Nowe centrum bazodanowe to dziewiąta tego typu instalacja Alibaby. Pozostałe znajdują się w Singapurze, Chinach i Hongkongu. Przedsiębiorstwo ma zamiar zbudować też centra bazodanowe w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Alibaba centrum bazodanowe chmura obliczeniowa