Głośnik Amazon Echo pomoże rozwiązać zagadkę morderstwa?

| Ciekawostki
Amazon

Policja z Bentonville w stanie Arkansas ma nadzieję, że Amazon Echo pomoże podczas śledztwa w sprawie morderstwa. Amazon Echo to "inteligentny" głośnik z wbudowanymi mikrofonami, który jest w stanie wchodzić w interakcje z właścicielem.

W listopadzie patrol policji przyjechał na wezwanie do jednego z domów w Bentonville. W ogrodzie policjanci znaleźli martwego Victora Collinsa, a w domu wiele "inteligentnych" urządzeń, w tym właśnie Amazon Echo. Policja zabrała urządzenie i wystarała się o nakaz sądowy, w którym stwierdzono, że śledczy mają podstawy, by przypuszczać, iż \Amazon.com jest w posiadaniu nagrań związanych ze śledztwem w sprawie morderstwa.

Przyzwyczailiśmy się już, że policja podczas śledztwa zagląda do komputerów czy smartfonów. Będziemy musieli się przyzwyczaić, że będą ją interesowały też inne urządzenia, szczególnie takie, który w jakiś sposób rejestrują naszą aktywność.

Amazon Echo jest aktywowane głosem, reagując na odpowiednie słowo. Policja ma nadzieję, że w chwili morderstwa było ono aktywne i rejestrowało odgłosy z domu. Jeśli tak, to dźwięki zostały przesłane do chmury Amazona. Amazon nie udostępni informacji klienta bez ważnego i prawnie obowiązującego nakazu - zapewniła rzecznik prasowa koncernu.

Amazon Echo morderstwo inteligentny dom