Notebook z Intelem i Windows 8 za 200 USD?

| Technologia
Intel

Zdaniem menedżerów Intela ceny urządzeń z wyświetlaczami dotykowymi i Windows 8 będą błyskawicznie spadały do poziomu około 200 USD. To pozwoli im na zaistnienie na rynku najtańszych gadżetów mobilnych. Duże spadki mają być możliwe dzięki przyszłemu czterordzeniowemu układowi Intela o nazwie kodowej Bay Trail. Ceny ultracienkich notebooków z wyświetlaczem dotykowym i procesorm Bay Trail spadą nawet do poziomu 200 dolarów - stwierdził Paul Otellini, prezes Intela.

Bay Trail to bardzo mocno przerobiony Atom, którego wydajność ma zbliżyć się do wydajności pecetowych procesorów Intela. Bay Trail będzie świetnym produktem na tym segmencie rynku i zapewni niesamowitą wydajność w porównaniu do tego, co zaoferuje konkurencja - zapewnia Stacy Smith, prezes ds. finansowych Intela. Przed kilkoma dniami przedstawiciele koncernu zapewniali, że Bay Trail będzie najbardziej wydajnym Atomem w historii, dzieki któremu moc obliczeniowa tabletów wzroścnie dwukrotnie, grubość urządzeń zmniejszy się nawet do 8 milimetrów, a gadżety weń wyposażone będą mogły pracować przez cały dzień na jednym ładowaniu baterii.

Przyszłe produkty bazujące na układzie Bay Trail będą miały silną konkurencję ze strony już zadomowionych na rynku urządzeń, takich jak np. tablet Nexus 7.

Bay Trail Intel Atom Windows 8 notebook