CLR CFF - niebarwiąca zębów przezroczysta kawa

| Ciekawostki
CLR CFF

Słowacy David i Adam Nagy stworzyli pierwszą na świecie niebarwiącą zębów przezroczystą kawę, która, przynajmniej w zamierzeniu, nadal smakuje i pachnie jak oryginał. Nazwa produktu to CLR CFF (clear coffee bez samogłosek).

Jak wielu ludzi zmagaliśmy się z przebarwieniami zębów spowodowanymi przez kawę. Jako że na rynku nie było niczego, co odpowiadałoby naszym potrzebom, zdecydowaliśmy się opracować własną recepturę - wyjaśnia David.

Bracia z Koszyc twierdzą, że CLR CFF jest produkowana wyłącznie z arabiki i wody, bez konserwantów, sztucznych barwników, słodzików czy cukrów dodanych. Opracowanie receptury trwało ponoć tylko 3 miesiące. Przezroczysta kawa ma powstawać na drodze fizycznego przetwarzania, a cały proces opiera się na niewykorzystywanych dotąd metodach. Ponieważ obróbka (mocne palenie) ziaren kawy prowadzi do spadku zawartości kofeiny, Słowacy kompensują jej straty, dodając do swojego napoju naturalny alkaloid. Koniec końców w każdej butelce znajduje się ok. 100 mg kofeiny.

Gdy parę lat temu David i Adam próbowali zebrać na Indiegogo fundusze na uruchomienie produkcji, projekt wsparło 30 osób, przez co z założonej kwoty 35 tys. euro udało się zebrać zaledwie 466 EUR. Niezrażeni niepowodzeniem bracia znaleźli jednak inny sposób na sfinansowanie swojego pomysłu.

Nie wiadomo dokładnie, jak CLR CFF smakuje, ale podobno jest najlepsza po schłodzeniu. Kiperzy, którzy zechcieli się podzielić swoimi wrażeniami, opowiadają, że da się ją pić. Piszą też, że generalnie to woda z posmakiem kawy.

Na razie CLR CFF można kupić tylko w Wielkiej Brytanii i na Słowacji. Za 2 butelki o pojemności 200 ml trzeba zapłacić 5,99 GPB. Istnieje też możliwość zamówienia 5-paku online (w tym przypadku kosztuje to 14,99 GBP).

CLR CFF przezroczysta kawa David i Adam Nagy