Capri - Kinect w tablecie

| Technologia
Microsfot

Wewnątrz microsoftowego Kinecta, urządzenia, które znalazło wiele rozmaitych zastosowań do jakich nie zostało przewidziane przez twórców, znajduje się czujnik 3D firmy PrimeSense. Teraz firma pokazała jego kolejne wcielenie o nazwie kodowej Capri.

Kinect powstał po to, by współpracować z Xboksem 360 i pozwolić graczom na interakcję z grą bez pośrednictwa tradycyjnych manipulatorów. Jednak użytkownicy znaleźli dla niego olbrzymią liczbę innych zastosowań - od medycyny po robotykę. Teraz możemy się spodziewać równie wielkich zmian po Capri.

Nowy czujnik PrimeSense jest aż 10-krotnie mniejszy od swojego poprzednika. Niewykluczone, że będzie kosztował mniej, a jego wydajność jest tylko nieco mniejsza. Jednak to wspomniany na wstępnie rozmiar jest najbardziej ekscytującą jego właściwością. Capri jest na tyle mały, że zmieści się do standardowych tabletów, a niewykluczone, że i do smartfonów. Jego możliwości są podobne do możliwości czunika z Kinecta. Najbardziej widoczną zmianą jest brak obsługi kamery RGB. To może poważnie ograniczać niektóre jego zastosowania, jednak trzeba pamiętać, że kamera RGB to skomplikowane i kosztowne urządzenie, a producentowi Capri zależy przede wszystkim na zmieszczeniu czujnika w tabletach czy smartfonach bez zbytniego zwiększania ich kosztów.

Pierwsze próbki Capri powinny trafić do producentów urządzeń mobilnych w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Niewykluczone, że pod koniec roku w sklepach znajdziemy tablety o możliwościach porównywalnych do Kinecta. Przekonamy się wówczas, jakie jeszcze zastosowania dla tego typu urządzeń wymyślą użytkownicy.

Capri Kinect czujnik 3D