Skazany na Bambiego

| Ciekawostki
jvenegas, CC (Pixabay)

David Berry Junior, kłusownik z Missouri, który nielegalnie zabił setki jeleni, przez rok będzie musiał raz po raz oglądać superprodukcję Disneya pt. "Bambi". Sąd nakazał, by w ciągu rocznej kary myśliwy oglądał opowieść o jelonku co najmniej raz w miesiącu.

Po długim, obejmującym kilka stanów śledztwie Berry i dwaj inni członkowie jego rodziny - ojciec David Berry Senior i brat Kyle Berry - zostali w sierpniu aresztowani. Wg prokuratury, oskarżeni zabijali jelenie i odcinali im głowy. Potem zabrali trofea do domu, nie interesując się resztą ciała zwierząt. Choć dokładna liczba zabitych zwierząt pozostaje nieznana, wg Andy'ego Barnesa, agenta ds. ochrony przyrody z hrabstwa Lawrence, było ich kilkaset.

W wyroku sędzia Robert George zarządził, by w trakcie rocznej odsiadki w więzieniu hrabstwa Lawrence Berry Junior wielokrotnie obejrzał film Disneya "Bambi". Pierwszy seans powinien się odbyć 23 grudnia 2018 r. lub wcześniej, a późniejsze pokazy mają być organizowane przynajmniej raz w miesiącu.

Drugi (120-dniowy) wyrok za pogwałcenie prawa dot. korzystania z broni Berry odsiedzi w więzieniu hrabstwa Barton. Jemu i ojcu dożywotnio odebrano też prawa łowieckie.

David Berry Junior kłusownik Bambi wyrok