Microsoft o swoich planach

| Technologia
Microsoft

Podczas rozpoczętej wczoraj konferencji Build Microsoft zaprezentował nowe rozwiązania, przeglądarkę Edge (Project Spartan) oraz liczne narzędzia, które mają ułatwić developerom przystosowanie do Windows 10 kodu napisanego dla Androida, iOS-a, .NET i Win32.

Koncern z Redmond zaprezentował nowe usługi dla inteligetnych aplikacji w chmurze Azure, narzędzia dla Visual Studio i .NET dla Windows, Macintosha i Linuksa. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z nowymi możliwościami Windows 10. Od takich pozwalających na łatwe dostosowywanie aplikacji do cech różnych urządzeń po nowe sposoby tworzenia kodu dla systemu operacyjnego.

Dzięki Universal Windows Platform developerzy będą mogli stworzyć pojedynczą aplikację, która będzie dostosowywała się np. do różnych rozdzielczości ekranu na różnych urządzeniach, zintegrują z nią Cortanę i Xbox Live, stworzą ofertę, hologramy i opublikują ją w Windows Store. Narzędzia Microsoftu mają pozwolić na bardzo łatwe – wymagające niewielkich zmian w kodzie – dostosowanie obecnych aplikacji napisanych dla iOS-a czy Androida. Taki kod będą mogli oferować użytkownikom Windows za pośrednictwem Windows Store. Koncern przygotował cztery różne SDK – dla witryn WWW, dla technologii .NET i Win32, dla Android Java/C++ oraz dla iOS Objective C.

Microsoft poinformował też, że Windows 10 na urządzeniach przenośnych będzie współpracował jedynie z Edge. Miłośnicy Internet Explorera będą mogli korzystać z tej przeglądarki na pecetach, laptopach czy tabletach o większej przekątnej ekranu.
Koncern chce, by do roku podatkowego 2018, który rozpocznie się dla niego w połowie roku kalendarzowego 2017, Windows 10 był używany na miliardzie urządzeń. Koncern nie zdradził, na kiedy zaplanował oficjalny debiut nowego OS-u. Z wcześniejszych doniesień wynika, że może nastąpić to pod koniec lipca.

Edge przeglądarka Windows 10 aplikacja Build